Понеділок, 15.10.2018, 16:51
Вітаю Вас Гість | RSS

ТЕРНОПІЛЬ РЕЛІГІЙНИЙ

Головна » 2016 » Жовтень » 21 » Заборонити церквам Тернополя проводити ранкову службу на гучномовці
13:53
Заборонити церквам Тернополя проводити ранкову службу на гучномовці
Кожної неділі церква що розташована по вул. Новий Світ (навпроти загальноосвітньої школи номер 2) починає трансляцію служби через гучномовці о 8 ранку, що порушує статтю 182 кодексу про адміністративні правопорушення в Україні, згідно якої у вихідні, неробочі та святкові дні цілодобово забороняється гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, що порушують спокій громадян у їх домах.
Жителі будинків що розташовані поруч не мають можливості у вихідні відпочити. Є люди які приходять З НІЧНОЇ зміни і змушені прокидатись разом зі службою.
Крім того таке гучне проведення служб є нав"язуванням певних конфесійних переконань та є некоректним по відношенню до представкників інших релігійних сповідань.
Громадяни Тернополя, давайте поважати право на спокій і тишу один одного, тим більше у відведені для цього законом дні!
Прохання заборонити проводити церковну службу через гучномовці у Тернополі!!!!!!!!!!!

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами опрацювання петиції “Заборонити церквам Тернополя проводити ранкову службу на гучномовці” та отриманої інформації Тернопільського міського відділу Державної установи “Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України” повідомляємо, що у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму» від 30.06.2004р. №1745-15: «Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів».
Окрім того, відповідно до ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» «до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить:… 2) організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях…».
Відповідно до п.44 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях передбачена ч.1 ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно ч.2 ст.218 КУпАПу, справи про вищезазначені адміністративні правопорушення розглядають адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад, а також, згідно ч.1 ст.219 КУпАПу - виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад.
У відповідності до вже вищезгаданого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму» від 30.06.2004р. №1745-15:
«Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.»
Також, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів на здоров'я населення зобов'язані:
- здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
- забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;
- вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):
1) жилих будинків і прибудинкових територіях;
2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;
3) готелів і гуртожитків;
4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Таким чином, безпосередньо порушення законодавства про шум в частині часу, відведеного для цього не було. Однак, з метою встановлення факту можливого перевищення рівня шуму регламентованого для денного часу доби, доцільно було б створити комісію міської ради за участю представників релігійних громад, органів влади із залученням міського відділу Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України». На даний момент церковним парафіям рекомендувати частково знизити рівень озвученості гучномовця під час служб.
Заступник міського голови Бицюра Л.О.
з питань діяльності виконавчих
органів ради
Левчук Ростислав Дмитрович 525696
Переглядів: 162 | Додав: АЗИЛЬ | Теги: Новий Світ, Тернопіль, петиція, релігія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
Друзі сайту
АнтиСекта@Тернопіль http://antisekta.ucoz.com/index/0-2 Тернопільський центр допомоги "АЗИЛЬ"http://azil.ucoz.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0